MANEVİ VİZE EYÜP SULTAN’DAN!

(17 Aralık 2006 – Eyüp / İstanbul)

Bir makama çıkmak için çıkılacak makamın protokol kurallarını öğrenmek gerekir. Öğrenmekte yetmez, randevu almak gerekir. İnanıyorum ki Rabbim çağırdı, böylece randevumuzu aldık. Evine ve Resulüne yakında kavuşacağım.
Eyyüb el Ensari hazretlerini ziyaret etmek istedim. O’nun manevi müsaadesini almak, O yüce makamı ziyaretin adabını sormak istedim. Biliyorum O beni duyuyor, ben O’nu duymasam da.

Ve O’nun manevi huzurundayım. Ey kendini saadet diyarından binlerce km uzaklıktaki bu beldeye İslam’ın ışığını taşımaya gelen yüce insan, selam sana, Allah senden razı olsun, makamını âli eylesin.

Sen nasıl giderdin sevgilinin huzuruna? Sadaka mı verirdin huzura varmadan? Bedenimi hazırladım, ruhumu nasıl hazırlayacağım? Bana yol göster ey güzel insan. Senin güzel arkadaşların hadis kitaplarında o güzel günlerinizi anlatıyorlar. Sen Allah resulü Muhammed Mustafa s.a.v. Medine’ye gelince evinde misafir etmişin. Kimi bilir nasıl sevinmişindir Allah Resulü evine gelince! Misafirlerin en güzelini ağırlamak çok güzel olsa gerek. Ya sonra, ayrılırken üzüldün mü? Üzülmez mi insan! Ama çok uzağa gitmedi. Sende O’nu görmeden uyuyamayanlardan mıydın? Tüm arkadaşların gibi Sen de aşkın zirvesindesindir sanırım. Bu aşk değil mi seni İstanbul’u fethe getiren.

Ey yüce sultan müsaadenle Peygamberimiz Muhammed Mustafa s.a.v mı ve Rabbimin Beyti Kâbe’yi ziyarete gidiyorum? Müsaadenle…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen güzel şeyler...