VE KAVUŞMAK.

(18 Aralık 2006 – Medine / Mescid-i Nebevi.)

Hasret uçuşu bitti ve buram buram İslam kokan topraklardayız. Allah Resulü Mekkeli müşriklerin zulmünden kurtulmak ve İslam’ı yaşamak ve yaşatmak için Medine’ye hicret etmişti. Bense nefsimin zulmünden kaçmak için buradayım.
Bu makama hediyesiz geldim. Ama çok isteğim var. Zira burada istekler geri çevrilmiyor.

Ve alemler rahmet efendim Muhammed Mustafa a.s. mın huzurundayım.
Beni benden çok düşünen, ümmetim ümmetim diyen gözümün nuru Efendimin mescidindeyim, burası çok kalabalık. Binlerce, hatta on binlerce insan var. Bu kadar
insan arasında selama girebilmek çok çaba gerektiriyor.

Kendimi gönüllerinde peygamber sevgisi ile dolu bu insan selinin akıntısına bıraktım ve artık huzurdayım. Efendimin huzuruna hac dönüşü gelecektim, temizlenip gelecektim, ama olmadı, günahkâr olarak huzurdayım.

Allah’ın rahmeti ve selamı üzerine olsun ey Allah’ın Habibi!
Allah’ın rahmeti ve selamı üzerine olsun ey âlemlere rahmet olarak gönderilen!
Allah’ın rahmeti ve selamı üzerine olsun ey Peygamberlerin efendisi!
Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerine olsun ey Nebi!
Allah’ın rahmeti ve selamı sana, aile efradına, tüm ashabına, ehl-i beytine ve diğer peygamberlere ve salih kullara olsun.

Ya Resûlullah Rabbimiz Kuran’ında
“Eğer onlar kendilerine zulmettikleri zaman sana gelseler de Allah'tan bağışlanmayı dileseler, Resûl de onlar için istiğfar etseydi Allah'ı ziyadesiyle affedici, esirgeyici bulurlardı.(Nisa 64)” buyuruyor. Dilim varmıyor günahlarımı söylemeye ama işte huzuruna geldim ve Rabbimden bağışlanma diliyorum. Kabrimi ziyaret eden Beni hayatta iken ziyaret eden gibidir buyuruyorsun. Bu aciz ümmetine Mevla’mızdan benim için af diler misin? Şefaat ya Resûlullah!
Allah’ım! Ona yakınlık, yücelik ve yüksek dereceler ver. Onu, vaat ettiğin Makam-ı Mahmud’a ulaştır.

Ve sadık halifenin huzurundayım.
Ey sadık insan Allah’ın selamı üzerine olsun. Ey güzel halife Allah’ın selamı üzerine olsun. Ey Peygamber arkadaşı ve sırdaşı selam sana.
Sen Allah resulünü seversin, O’da seni sever. Ne olur bu aciz için peygamber efendimizden af diler misin? Kapına geldim Allah dostu bana yardımcı ol!
Rabbim seni en güzel şekilde mükâfatlandırsın. Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerine olsun.

Ve adil halifenin huzurundayım.
Ey emirel mü’minin selam sana. Ey İslam’ı güçlendiren selam sana. Ey putları kıran selam sana. Allah seni en güzel şekilde mükâfatlandırsın. Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerine olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen güzel şeyler...